Odwiedza nas 177 gości oraz 0 użytkowników.

Wolontariat w Pracowni Rzeczy Różnych to wyjątkowa okazja aby przekonać się jak wspólnie z osobami z autyzmem tworzymy pierwsze w Polsce przedsiębiorstwo społeczne. Jeżeli możesz pochwalić się umiejętnościami plastycznymi i rękodzielniczymi, lubisz pracę z ludźmi i jesteś otwarty na nowe wyzwania to zapraszamy do naszego zespołu.

Głównym zadaniem wolontariusza będzie wsparcie instruktorów podczas zajęć z dorosłymi osobami z autyzmem i zespołem Aspergera. Zajęcia prowadzone są w jednej z czterech pracowni: drewna, witrażu, ceramiki i papieru. W każdej z nich powstają przedmioty produkowane w ramach krótkich serii lub pojedyncze, unikatowe egzemplarze. Każda pracownia to mała manufaktura starająca się w procesie produkcyjnym wykorzystywać umiejętności każdej zatrudnionej osoby z autyzmem.

Pracownia Rzeczy Różnych (ul. Jasna 36A, Wilcza Góra / gmina Lesznowola) pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 16:00. Wolontariusz będzie mógł skorzystać z zorganizowanego transportu dla wszystkich pracowników. Odjazd autokaru o godz. 7:30 z przystanku pl. Wilsona i godz. 8:30 z przystanku metro Wilanowska. Przyjazd o godz. 16:40 na przystanek metro Wilanowska oraz 17:40 na przystanek pl. Wilsona.

Minimalny czas trwania wolontariatu to dwa tygodnie. Chętnych prosimy o przesłanie CV na adres wolontariat@synapsis.org.pl.

Dowiedz się więcej o działalności Pracowni Rzeczy Różny znajdziesz na www.pracowniasynapsis.pl.